Na co zwracać uwagę przy wyborze bluzy

Bluza sportowa to rzecz, którą tak naprawdę można znaleźć w każdej szafie. Niezależnie od tego, czy jej właściciel (lub właścicielka) uprawia jakikolwiek sport. To zresztą nie dziwi – bluza sportowa jest świetna na chłodniejsze dni, można w niej wyskoczyć nie tylko na trening, ale też na szybkie zakupy. Dlatego warto przemyśleć to, jakiego rodzaju bluzy tak naprawdę poszukujemy. Bo sam przymiotnik „sportowa” nie jest wystarczający.

Bluza na co dzień

Sportowa bluza na co dzień jak najbardziej może być wykonana z bawełny. Od gramatury i jakości materiału będzie zależało to, czy w bluzie będziemy mogli chodzić również wtedy, kiedy temperatury będą niższe. Poniżej na zdjęciu możesz zobaczyć bluzę Pitbull. Bluza została wykonana z grubej bawełny (gramatura 400g/m), więc można ja swobodnie nosić w chłodne dni. pitbull bluza crewneck

 

Sam materiał jest ważny. Jednak poza nim, jeśli w naszej szafie jest miejsce tylko na jedną bluzę, to dobrze, żeby miała ona zamek biegnący wzdłuż całego ubrania, kieszenie, a także kaptur. To uczyni ją strojem naprawdę wielozadaniowym.

Zamek błyskawiczny pozwoli na zakładanie bluzy przy różnych temperaturach. Poza tym, zapięta bluza to zawsze dodatkowa ochrona przed wiatrem. Dobrze jest też sięgnąć po bardziej sportowy model, ze względu na ściągacze, które także podniosą funkcję zabezpieczającą przed gorszymi warunkami pogodowymi. Niżej przykład ubrania marki Pitbull. Bluza ma wszystkie, wymienione wcześniej elementy.

pitbull bluza

Moment, w którym mimo wszystko nie warto sięgać po bluzy bawełniane, to czas opadów. Jeśli nie masz dodatkowego, wierzchniego okrycia, to wybierz raczej bluzę funkcyjną. Bawełna bardzo chłonie wilgoć, więc przeziębienie się w bawełnianej bluzie jest kwestią czasu.

Bluza na trening

Jeśli twój trening nie jest szczególnie intensywny, to możesz bez obaw nosić bluzy uszyte z bawełny. Jednak w sytuacji, kiedy ciężko trenujesz, to patrz wyżej na fragment dotyczący opadów. Chłonący wilgoć materiał może powodować podrażnienia podczas wykonywania kolejnych ruchów. Z tego samego powodu bawełniane skarpetki nie zawsze są dobrym wyjściem. W takich sytuacjach lepiej sięgać po bieliznę i odzież funkcyjną. Inna sprawa, że taka odzież jest o wiele lżejsza, w związku z czym, niezależnie od szycia, łatwiej w niej zachować pełną swobodę ruchów.

Za to twoja bawełniana bluza sprawdzi się idealnie w drodze na trening i z powrotem.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s