Bluzy z kapturem na treningi outdoorowe i nie tylko

Zima zbliża się coraz większymi krokami. Temperatury spadają, a ty, choć zwykle trenujesz na zewnątrz, myślisz o kilkumiesięcznej przerwie lub przeniesieniu się na halę lub siłownię? Na szczęście już nie musisz. Funkcyjne bluzy z kapturem pozwalają szybko uporać się z takimi dylematami.

Zalety bluzy z kapturem

Bluzy z kapturem, nawet jeśli nie są funkcyjne i wykonano je z bawełny, mają szereg zalet. Kaptur, który najczęściej można regulować sznurkiem, pomaga osłonić się przed wiatrem. Poza tym jest w nich po prostu ciepło, kiedy nie pada (bo bawełna z wilgocią radzi sobie tylko przez chwilę) lub wtedy, kiedy jest jedną z kilku warstw ubrania.

Dodatkowo bluzy z kapturem najczęściej (choć to też nie jest reguła) mają kieszenie. Możesz się śmiać, ale w dzisiejszej dobie ubrań bez kieszeni, to ogromna zaleta. W końcu można wyjść z domu i nie trzymać w rękach kluczy, telefonu, portfela i kilku innych potrzebnych rzeczy, dla których nie chce się brać całej torby.

Niemniej taka zwykła bluza, właśnie przez to, że nie radzi sobie dobrze z wilgocią, nadaje się raczej na spokojną drogę na siłownię, niż kilkukilometrowy albo i dłuższy bieg. Z myślą o tych ostatnich stworzono specjalne bluzy z kapturem, które poradzą sobie w dużo gorszych warunkach.

Funkcyjne bluzy z kapturem

Bluzy z kapturem, które mają dodatkowe funkcje, są świetnym wyborem na treningi outdoorowe. Chociaż to też nie tak, że sama bluza do +5 do szybkości i drugie tyle do siły, więc w takie zapowiedzi producentów nie ma sensu wierzyć. Jednak jest kilka powodów, które sprawiają, że jeśli raz sięgniesz po funkcyjną bluzę z kapturem w czasie treningu, już nie wrócisz do swojej bawełnianej ulubienicy.

Wygoda

Jeśli wybierzesz dobrze dopasowane funkcyjne bluzy z kapturem, będziesz mieć maksymalną swobodę ruchów. Takie bluzy są wykonywane najczęściej z lekkich, syntetycznych włókien, które bardzo dobrze współpracują z ciałem. W związku z tym możesz bez obaw sięgać po nie kiedy twój trening jest wymagający pod tym kątek.

Odprowadzanie wilgoci.

To pierwsza i podstawowa funkcja, która pojawiła się w funkcyjnych ubraniach treningowych. Pot jest wyprowadzany na zewnątrz lub do kolejnych warstw ubrania. Dzięki temu twoje skóra pozostanie sucha. Poza tym, ubrania funkcyjne dużo szybciej schną, jednak pamiętaj o tym, żeby zewnętrzna warstwa w czasie opadów była możliwie najbardziej wodoszczelna.

Odpowiednia temperatura

Termoaktywne bluzy z kapturem zapewnią komfort ćwiczeń również wtedy, kiedy na zewnątrz jest zimno. Warto więc upewnić się, czy wśród funkcji ubrania ta jest wyszczególniona. Dzięki niej trening cały czas odbywa się w optymalnej temperaturze, a skóra nie jest wychłodzona mimo tego, że może oddychać.

Wybór odpowiedniej bluzy z kapturem, uzależniony od jej przeznaczenia, pomoże ci na czerpanie większej przyjemności ze sportowych zmagań.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s