Czy warto kupować w outletach?

Szał zakupowy może dosięgnąć każdego, kto choć raz wybrał się do centrum handlowego lub znalazł ciekawą ofertę w internecie. Atrakcyjne ceny, promocje i wyprzedaże przyciągają spragnionych wrażeń klientów, którzy skłonni są zostawić sporo gotówki firmom, które przygotowały dla nich obniżki cenowe.

Nie dziwi zatem stale rosnąca popularność outletów, które stały się hitem ostatnich lat w branży odzieżowej. Outlet to specyficzny rodzaj sklepu, w którym cała ekspozycja charakteryzuje się stałymi promocyjnymi cenami. Nie trzeba czekać na specjalne okazje, promocje, święta i wyprzedaże, outlety odzieżowe bowiem zachęcają do zakupów niskimi cenami przez cały rok.

Popularność outletów jest na tyle duża, że w wielu miastach w Polsce powstały i powstają dedykowane centra outletowe, które podobnie jak handlowe skupiają w sobie oferty wielu rożnych sklepów, z tą różnicą, że pod dachem takiego centrum mieścić się będą wyłącznie outlety. Tego typu centra outletowe powstały już w Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Sosnowcu, Warszawie, w Gdańsku i wielu innych miastach. W niedalekiej przyszłości jedno z największych centrów tego typu powstanie również w Gliwicach. Na rynku poza dużymi centami z sklepami outletowymi funkcjonują również pomniejsze outlety pojedynczych marek, są to między innymi: Vero Moda, Pitbull Outlet, Monnari i wiele innych. Wybierając się na lokalne zakupy warto zatem poszukać informacji o tym, jakie outlety funkcjonują w naszej okolicy, bowiem dzięki skorzystaniu z ich oferty możemy z łatwością zaoszczędzić sporo pieniędzy.

outlet

Jeżeli w pobliżu nie mamy do dyspozycji żadnego sklepu z tak skonstruowaną ofertą, to zawsze możemy skorzystać z pomocy internetu. W sieci outlety internetowe powstają jeszcze szybciej niż ich stacjonarne odpowiedniki, dlatego ze znalezieniem odpowiednich towarów nie powinno być najmniejszego problemu.

Może więc rodzić się pytanie, skąd biorą się oferty outletów i dlaczego ceny w tych sklepach są tak niskie? Otóż outlety operują towarem, który nie sprzedał się w głównej ekspozycji, często są to końcówki serii i kolekcji, ubrania z poprzednich sezonów, z ograniczoną rozmiarówką czy nie posiadające oryginalnych metek producenta. Czy oznacza to, że towary te są wadliwe? Absolutnie nie! Są to pełnowartościowe produkty, które firmy odzieżowe chcą sprzedać klientom, jednak muszą ich do tego zachęcić odpowiednią ceną.

Pamiętajmy zatem, że zakupy w outlecie są opłacalne i jeżeli nie zależy nam na ubraniach z najnowszych katalogów, to dzięki ich ofercie możemy szybko zapełnić swoją garderobę i zaoszczędzić sporo pieniędzy.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s